Teneryfa wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie
Teneryfa to największa hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest ona również najbardziej zróżnicowaną klimatycznie i krajobrazowo wyspą.

Teneryfa wycieczki fakultatywne. Oto te, którymi warto się zainteresować.
Pierwszą i podstawową atrakcją wyspy jest Pico del Teide. Jest to najwyższy wulkan, największe wzniesienie w Hiszpanii. Ma 3718 m. n.p.m. Będąc na tarasie widokowym możemy podziwiać marsjańskie krajobrazy parku narodowego Teide. Miłośnicy trekkingu po otrzymaniu specjalnego zezwolenia mogą kilkoma szlakami dostać się na sam szczyt wulkanu.
Kolejną wycieczką fakultatywną jest odwiedzenie miasteczka Masca zwanego Machu Picchu Teneryfy. Wysoko w górach, otoczone niezwykłymi widokami i zatopione w ostrym, górskim powietrzu jest wspaniałe, piękne miasteczko Masca. Mieszka w nim około 100 osób i warto z niego wybrać się na trekking wąwozem Masca. Szlak kończy się na plaży skąd możemy popłynąć na kolejną wycieczkę do Los Gigantes. Są to imponujące klify rozciągające się na długości 10 km i mierzące miejscami nawet 600 metrów. Jest to miejsce idealne do nurkowania.

About author

Related Articles